U petak, 7.2.2020. godine u našoj školi je obeležen dan kada je rođen Koriolan Doban po kome je naša škola dobila i ime. Prisutnima se obratio direktor škole Mirča Boldovina, predsednik udruženja SUBNOR-a gospodin Đorđević, Generalni konzul Rumunije George Dinu kao i član Lokalne samouprave Veljko Stojanović. Nakon toga položili su se venci na spomenik Koriolana Dobana, a učenici su posadili dva stabla trešnje. U nastavku programa održao se kratki čas istorije. Gosti su nam bili članovi SUBNOR-a, koji su položili venac na spomenik ovom mladom hrabrom borcu. Vence su položili i direktor škole sa učenicima, Veljko Stojanović član Gradskog veća za obrazovanje, kao i Generalni konzul Rumunije George Dinu. Atmosfera je upotpunjena zvucima fanfare koji su nas zvucima sproveli kroz život i delo Koriolana Doban.
Usledila je priredba koju su pripremili:
I – IV razred izdvojeno odeljenje – Vojvodinci – nastavnici razredne nastave:
Fortuz Suzana,
Mozor Marinike.
Pančovan Dendi – vaspitačica,
I – IV razred Kuštilj – nastavnice razredne nastave:
Vasiljev Persa,
Zoja Žurka.
Učenice VI – VII razreda – profesorke:
Natalia Stan – profesor rumunskog jezika,
Stefan Veronika – profesor francuskog jezika,
Stojanović Adriana – profesor engleskog jezika,
Glavonjić Aleksandra – profesor srpskog kao nematernjeg jezika.

Posle priredbe druženje je nastavljeno uz koktel.
Na kraju bismo dodali da će dan Koriolana Dobana biti tradicionalno obeležen svake godine.