Najnovije vesti

Pokrajinska Vlada je dodelila đačke torbe za đake prvake za naseljena mesta opštine Vršac.

Torbe su dobile škole “Branko Radičević” Ritiševo, “Koriolan Doban” Kuštilj i “Olga Petrov Radišić” Straža.

Na svečanom uručenju ove donacije danas u Novom Sadu, prisustvovala je Tatjana Nikolić, član veća za zdravstvo i socijalnu zaštitu.

Ukupno je je Opština Vršac dobilo 26 školskih torbi, za 15 dečaka i 11 devojčica.

Potpredsednik pokrajinske Vlade Igor Mirović i pokrajinski sekretar za obrazovanje Mihalj Njiljaš su uručili donacije predstavnicima opština. Načelnica južnobanatskog okruga Danijela Lončar takođe bila prisutna.
Preuzeto sa http://www.vrsaconline.com/

Da u našoj školi ima i muzičkih talenata, uverili smo se 06-og oktobra, kada smo povodom Dečje nedelje imali aktivnost "Pevajmo zajedno". Ova aktivnost je izazvala veliko interesovanje kod dece svih uzrasta, koji su imali priliku da pokazu svoje sposobnosti.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Povodom Dečje nedelje, 5-og oktobra smo imali aktivnost u kojoj smo napravili pijacu. Roditelji i nastavnici su bili "mušterije" našim najmilijim prodavcima.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Dana 03.10.2017 smo povodom Dečje nedelje imali akciju crtanja na betonu. Prilaz školi je bio ukrašen dečijim crtežima, ali mnogo važnije od toga je to da su se deca lepo zabavila i družila.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Likovna kolonija je održana povodom Dečje nedelje u našoj školi. Učenici su pokazali zavidan talenat, a uz to su se i divno proveli.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Povodom Dečje nedelje organizovan je Zabavni kviz. Učenici su imali priliku da iskažu svoje znanje i svoje sposobnosti. Svi smo se lepo zabavili, a i imali priliku da naučimo nešto novo.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Dana 2.10. 2017, a povodom Dečje nedelje, organizovana je projekcija filma.
Pogledajte u galeriji slika kako su izgledale aktivnosti u Dečjoj nedelji.

Tradicija obeležavanja Dečje nedelje u svetu i kod nas meri se decenijama.

Dečja nedelja je prvi put obeležena 1934. godine na predlog organizacije Prijatelji dece Srbije, a 1987. godine definisana je Zakonom o društvenoj brizi o deci.

Manifestacija Dečja nedelja se svake godine održava u mesecu oktobru, sa ciljem skretanja pažnje javnosti na decu i mlade, na dete kao nosioca prava, na potrebe dece u porodici, društvu i lokalnoj zajednici, na njihovo pravo da odrastaju u što boljim uslovima, na jednake šanse za razvoj i ostvarenje potencijala.

Ove školske godine Dečja nedelja obeležava se od 02.-09.10.2017. godine a njen moto ove godine je :,,GRADIMO MOSTOVE MEĐU GENERACIJAMA'' Naša škola donela je svoj program obeležavanja Dečje nedelje i u njoj će realizovati puno aktivnosti.