Festival rumunskih narodnih običaja "Marcišor” Featured

Festival je održan u Vladimirovcu u OŠ “1 Maj”.

Manifestacija  je počela bogatom etno izložbom ručnih radova i narodne nošnje. Najviše je bilo ručnog veza "Marcišora" koji nosi latinsku komponentu dve boje po kojima bela simboliše čistoću i plemenitost, a crvena rađanje života. Zatim je usledio program u izvođenju učenika, koji afirmiše tradiciju i običaje pripadnika rumunske narodnosti.

Pored domaćina iz Vladimirovca, učestvovali su i učenici iz naše škole, Alibunara, Lokava, Banatskog Novog Sela, Nikolinaca, Vršca i Ečke.

Našu školu su predstavili učenici I-IV razreda i 2 učenika iz Vojvodinaca, predvođeni učiteljicama Dendi Pančovan, Vasiljev Persa i Žurka Zoja.

Pogledajte u galeriji slika kako je ova manifestacija izgledala, ili jednostavno kliknite ovde.