Osnovna škola „Koriolan Doban“ iz Kuštilja, povodom Dana Nacionalne kulture i obeležavanja169 godina od rođenja nacionalnog pesnika Mihaja Emineskua, organizovala je kulturno-literarnu manifestaciju u zgradi škole. Umetnički program  pripremili su učenici drugog ciklusa, (V-VIII razreda),  koordiniran od profesorke Natalije Stan. Sadržao je recital pesama, eseje – evocirajući život i rad umetnika, romanse, instrumentalne muzičke komade i izložbu likovnih radova.

Manifestacija je bila blagoslovljena od lokalnog sveštenika Aurel Strajina, a pozdravne reči bile su upućene od direktora škole Mirča Boldovine i Generalnog konzula Rumunije u Vršcu, George Dinua.

Događaju su prisustvovali još i Viorel Balađan, predsednik MZ Kuštilj, Marijana Stratulat, novinarka novinske kuće „Libertatea“, brojni roditelji, učenici i druge zvanice.