Dana 4. novembra, svečano smo obeležili školsku slavu i Dan škole.
Prisutni su bili opštinski članovi veća za prosvetu i kulturu, Miroslav Lepir i Trajan Kačina, članovi Nacionalnog saveta rumuna, direktori osnovnih i srednjih škola, predsednik mesne zajednice, kolege i roditelji.
Na početku sa rečima pozdrava, obratio direktor škole, profesor Mirča Boldovina. Između ostalog napomenuo je aktivnosti koje su realizovane do sad i koje će se još realizovati do kraja, a najvažnije su bile reči:
“Bezbednost, prijateljstvo, tolerancija i ekologija su nam prioriteti. Naša vrata su uvek otvorena za one koji žele isto.”
Takođe je povodom Dana škole organizovan likovni i literarni konkurs za sve učenike, gde su birani najbolji radovi. Ti radovi su nagrađivani školskim priborom, knjigama i diplomama.
Nakon toaga, u sali za fizičko vaspitanje održana je priredba koja se sastojila od pesami, folklornih igara i recitacija. U programu su učestvovali učenici škole iz Kuštilja od 1. do 8. razreda zajedno sa svojim drugarima iz isturenog odeljenja u Vojvodincima.